HABERLER  7/24

########################### 2008 ####### 2008 ###########################

### son  güncel haberleri anasayfadan son dakika haber linkinde bulabilirsiniz

### bu sene beklenenin üstünde yağmur yağması, rahmetin bol olması sebebiyle ekinlerden rekor düzeyde verim beklenmekte.

 ### bu sene bahar geçen seneye göre 10-12 gün geç geldi

 #### 24 nisan Cuma aydınlar mahellesinden hüseyin kocağözün hanımı bedir nene hakkın rahmetine kavuştu. 25 nisan 2009 cumartesi günü köyde toprağa verildi. Yaklaşık bir iki aydır ağır hasta, felç olan bedir nene konyada hastenede tedavi görüyordu. Yakınlarına başsağlığı dileriz.

 #### Şıhlar Mahellesinden MemişAğa DEMİREL (cullunun memet emminin oğlu) 13 nisan 2009 pazartesi günü (buğün) öldü. Yarın 14 Nisan 2009 salı günü canezesi köyde toprağa verilecek. 5-6 yıldır böbrek hastası olup yaklaşık bir iki ay önce böbrek nakli olan olan Memişağa istanbulda hayata gözlerini yumdu. ALLAH RAHMET EYLESİN. 13 Nisan 2009 18:25

 ### TARAŞCININ 29 MART 2009 TARİHİ İLE YENİ MUHTARLARI Bayır Mahellesi : Osman KARAGÖZ Şıhlar Mahellesi: Süleyman KERESTECİ Aydınlar Mahellesi: Fatih AŞICI Köyçin Mahellesi: Muammer YAVUZ Yeni Mahelle: Mehmet AYVACI (Naciyenin Mehmet) 29 Mart 2009 21:36

 ### 29 mart 2009 taraşcı kasabası yerel seçim sonuçları CHP:612 AK PARTİ:557 MHP:517   29 Mart 2009 21:36

* 13 mart cuma günübirlik kar yağışı vardı. ** Taraşcıda gündem seçim. Seçime 18-30 yaş arası fazla ilgili, hızlı, 30 yaş üstü ilgisiz.

 ###Taraşcı belediye başkanlığı adaylığına son anda DURSUN ELMACI da dahil oldu. Bu beklenmedik adaylık süpriz oldu. Daha önce MHP adaylığında adı geçen favorileri arasında gösterilen Dursun ELMACI ya ve tüm adaylara başarılar dileriz. 08 Şubat 2009 18:11

#### köyiçi meydanında bulunan eski evlerin yıkımı yerine belediye binası işhanı vb. projeler meydanın estetik yapısını bozar. İstimlak çalışması düşünülen meydandaki yerlere açıkhava parkı haline dönüştürülmesi yeşil alan olarak değerlendirilmesi daha uygun olabilir. 08 Şubat 2009 13:

### karagız asfaltıdan araaltına kadar olan bölgeye çapı 50 mm çapında telekom boru döşendi. Hat gökçüğe doğru döşenmeye devam ediyor. Büyük bir ihtimalle telefon kablolarının yer altına alınacak 08 Şubat 2009 13:51

 ### kriz seydişehir de kendini gösterdi. Fabrikanın elektroliz ünitelerinden Elekroliz I Elektroliz II kapandı. Anot Pasta ünitesi de stok da çok mal olduğu için üretim durmuş durumda. Kriz geçinceye kadar kapalı bölümlerin açılmayacağı belirtiliyor. Alüminyum fiyatlarının yüzde 50 nin üzerinde düşmesi stokda çok mal olması nedeniyle fabrikanın bazı bölümleri üretime ara verdi. 28 Ocak 2009

 ###dün bayır mahellesinden civanaların durmuş dedenin evi yan tarafta bulunan civanların ibraihimin evinin üzerine göçtü. Göçük sonucunda ibrahim ağır yaralanmış. Konyaya hasteneye kaldırılmış. Göçen evi tamir ederken üsütne göcen ibrahim emminin kırıkları olduğu belirtiliiyor. Belediye buğün evi yıkıyor. 27 ocak 2009

###son üç gün içinde (25-28 ocak 2009) # ali uncu agbimiz beyninde damar tıkanıklığını oluşmuş konyaya kaldırılmış.. ## bayırdan bahattin kelle emmi üç gün önce felç geçirmiş yarı tarafı felç olmuş. O da konyada yatıyormuş

 ### şıhlar mahellesinden encciccenin memet emmi çok ağır hasta. Bide bunun yanınmda geçen hafta hanımıda felç geçirerek konyaya kaldırılmış. Onun durumuda ağır olduğu söyleniyor. Teyzemin vucudunun yarısı felç olmuş. Allah ecir sabır ve acil şifalar versin. 24 Ocak 2009

 #arap alinin hanımı nazife teyze dün 23 ocak 2009 da hakkın rahmetine kavuştu. (sanayicin kahramanın ebesi) #Çok kısa bir süüre önce aramızdan ayrılan Sinanların hacı emminin baldızı bir kaç gün önce ölmüş

 ### bizim köylü seydişehirde nizam insaatın sahiplerinden MEHMET KELLE saadet partisinden seydişehir belediye başkan adayı olmuş. Harita mühendisi köylümüz MEHMET KELLE ye başarılar dileriz.

 ### köyiçin meydanında bulunan üzümcülerin evi yıkılma tehlikesine karşı önlem almak amacıyla belediye tarafından yıkıldı. Belediye üzücümlerin evinin yerinden bayıryoluna kadar olan bölgeyi istimlak etme çalışmalarına başlamış. Köyün imajını değiştirecek şimdiye kadar geç kalınmış bu projede başarılar dileriz.

 #### top sahası çevresinde bulunan hazine arazileri sizlere ömür. (tahmini 10-30 dönüm arası arazi parsellenerek manavgatlılara ihale ile satılmış.

 ## yaka mahellesinden Abdullah Karagöz 4 ocak 2009 da hakkın rahmetine kavuştu. Abdullah emmiye allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.

### 2009 yeni yılın ilk günlerinde şıhlar mahellesinden sinanların hacı Hacı Yıldırım ebediyete intikal etti. Ölen köylülerimize allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.

 ### Aralık 4.haftası köyçin mahellesinden hesenin oğlu (deligözün bahattinin eniştesi) izmirde ikamet eden şafak örs öldü. (aralık 2009)

### Bu sene kurban pazarı hem alan hem satan için güzeldi. Kriz denilen şey kurban pazarının kenarından bile geçmedi. Kurban pazarı iğne atsan yere düşmeyecek şekilde kalabalıktı. (aralık 208)

### Köyde gündem Türkiye için; fakir fukaraya verilen iki ton kömürle iki poşetin yanlış yerlere verildiği bunlara harcanan parayla fabrika kurulsa insanlar çalışsa memleket kalkınır ……… köy gündemi ise yaklaşan belediye seçimi. Seçim muhabbetini sakın sokakta kahvede yapmayın bazı insanlar size kızabilirler zarar verebilirler hatta dövebilirler. (aralık 208)

### Bizim köyün kızılbelende yapımı süren tamamlanmasına ramak kalan baraj yeni bir baraj doğurdu. Söylentilere bakılırsa koca meşe karşısı tamlının hasanın evinin önündeki korudan gelen dere halk dilindeki adı ile ambarboğazına nohutttaş ve bahçelievlereki gibi küçük çaplı bir baraj proje aşamasına gelinmiş. Ambarboğazına yapılacak küçük baraj yavrusu ile bayır ile öte yaka arasında kalan bahçeler sulanacakmış.
 

### Kızılbelendeki baraj tamamlanması seçim sonraya atılması bazı insanların kafasında seçim yatırımı olarak değerlendiriliyor. (aralık 208)
 

## Kasabada belediye başkan adaylıkları için MHP den bayırdan Memiş Memili kesinleşmiş CHP de henüz iki kesin olmakla birlikte 3-4 aday ismi söyleniyor önümüzdeki günlerde netlik kazanır. AKP ise şidiki başkan yeniden aday görünüyor. (aralık 208)
 

### Mahelle muhtarı seçiminde ise şimdiden bayır muhtar aday sayısı yarım düzineyi geçti. Söylentilere göre ; Bayır Mahellesi muhtarlığı için 1-Arabicelerin Alinin oğlu Oğuz Zeytinci 2- Mahmut Aslan 3- Murat küpeli 4 fedakar kavak 5 Şimdiki muhtar cincosmanın bahattin emminin oğlu Osman KARAĞÖZ 6- Alaadin güzel Yeni mahelle muhtar adayları 1-berber hilal belci 2 Naciyenin memet emmi memet ayvacı 3 Şimdiki muhtar Dursun ali Yalçın .. Şıhlar mahellesi için muhtar adyları 1 sadık keresteci 2 akif çiftçi 3.salih aslan Köyçin mahellesi muhtar adaylıkları için henüz ses soluk yok. Millete göre Şimdiki muhtar Harun yavuzun bir adaha aday olmayacağı yönünde. (aralık 208)
 

### Kurban bayramının birinci günü kurbanlık tosununu elinden kaçıran Zülal Kınacı 3 gün boyunca kayıp olan tosunu karhada bayramın 4.günü karhada silah vurularak etkisiz hale getirildikte sonra orada kurban edildi. Yine bayırdan elinden kurbanlık tekeyi elinden kaçıran vatandaş kurbanlığını reze belinde bulmuş.
 

### Kurbanlıkların nasıl senede bir gün pazara çıkıyorsa “sadece seçim zamanlarına yakın bazı insanlara değer verilmesi” insanı üzüyor. Keşke her zaman değer verilen insanlar olsalar. Yapılacak kızılacak bir şey yok.

## Belediye öncülüğünde seydişehir belediyesinin SEBELTAŞ şirketine benzer yapıda şirket kurulmalı. Bu şirketle taraşcıda seralarında bahçelerinde yetişen ürünlerin pazarlaması yapılmalı. Ayrıca inşaaat alanında faaliyet gösteren şirket kurularak devlet ihalelerine girebilmeli seydişehirde yapsat türü ve benzeri iş olanakları oluştururak köyde ki insaat işcisi potansiyeli değerlendirilmeli.


### Taraşcının yakın tarihine bakıldığında "başta eğitim sermaye v.b." Birikilerini taraşcıda kullananlar hep kaybetmiştir.

### KASABADA YİNE YAS VAR. KÖYÇİN MAHELLESİNDEN DELİVELİN DURSUN BALCININ KONYA NUMUNE HASTANESİNDE HEMŞİRE OLAN KIZI GÜLÜMSER BALCI 22 KASIM CUMARTESİ GÜNÜ KONYA DA DEDEMAN OTEL KİPA ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ CİVARINDA YOLU KARŞIDAN KARŞIYA GEÇMEK İSTERKEN İKİ ÇOÇUĞU İLE TAKSİ ALTINDA KALARAK HAYATA VEDA ETTİ. KAZADA ÖLEN GÜLÜMSMER BALCI VE İKİ ÇOÇUĞU (BİR ALTI AYLIK BİRİ İLKOKUL 3-4 SINIFTA) CENAZELERİ GENİŞ BİR KATILIM İLE TOPRAĞA GÖZ YAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ. DURSUN BALCI AİLESİ  VE YAKINLARINA BAŞSAĞLI DİLERİZ.

### YAKA MAHELLESİNDEN YAŞAR UFACIĞIN KÜÇÜK OĞLU AHMET İN KEÇİLİ KÖYÜNDEN BİR KIZLA 22 KASIM CUMARTESİ 2008 AKŞAM SEYDİŞEHİR EML LİSEİNDE NİŞAN KINA GECESİ DEVRİNDESİ GÜN DÜĞÜNLERİ VAR.

### YEREL SEÇİM İÇİN PARTİLERİN ADAY ADAYLARININ PARTİ İÇİ SEÇİMİ ELİ KULAĞINDA. (KASIM IV HAFTA)

### KÖYÇİN MAHELLESİNDE ALANYALI ŞEVKETİN EVİNİN ÖNÜNDEKİ ÇEŞME NİN YANINDA PARK HALİNDE DURAN MOZALARIN BAHATTİNİN OĞLU AYHANA AİT KAMYONUN FRENİ BOŞALARAK BAYRAM SÜNGÜLÜNÜN EVİNİN ÖNÜNE ÇARPMIŞ. KAZA SONUCU ARABADA MADDİ HASAR MEYDANA GELMİŞ.

## 22 KASIM CUMARTESİ DAĞLARIN ZİRVELERİNE YILIN İLK KARI SEYREK SEPEN YAĞDI.

### MART 2009 YEREL SEÇİM İÇİN PARTİLER DE ADAY ADAYLARININ CV LERİNE BAKILIRSA BU SEÇİM KASABAMIZ İÇİN BİR MİLAD.  NEDEN MİLAD ÇÜNKÜ BUNDAN BÖYLE KASABADA HER ASKERDEN GELMİŞ İNSANIN EVET BENDE BU İŞİ YAPABALİRİM ÖZGÜVENİNE  SAHİP OLMASI BİLİNCİNİN ZİHİNLERE YERLEŞMESİ AÇISINDAN BİR MİLAD. ARTIK HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ DEĞİL. ESKİNİN KÖY BÜYÜKLERİ STANDARTLARI YANLIŞTI DAHA ÇOK KABİLECİLİĞE BİRAZ DA KABA KUVVETE DAYALIYDI. ESKİYE ORANLA BİR MİLAD TARAŞCI İÇİN.

###  BAYIR MEYDANINA PARKE TAŞI İLE DÖŞENDİ.   (BAYIR KÖYLÜKTEN KURTULUYOR MU NE? !!!!!!! )

## TARAŞCI -SEYDİŞEHİR ARASI ELEKTRİK HATTI DİREKLERİNİN BETON DİREKLERE ÇEVRİLMESİ İŞİNDE EKSİK KALAN BÜKLER -TARAŞCI ARASI DA TAMAMLANDI (KASIM 3.HAFTA)

###  5 KASIM 2008 GÜNÜ SABAH SAATLERİNDE TARAŞCIDAN DEREBUCAK İLÇESİNİN BADEMLİ (BODANYA) KÖYÜNE İNŞATA ÇALIŞMAYA GİDENLERİN BULUNDUĞU TAKSİ REZEBELİ - KİLLİ (DURAK) KÖYÜ ARASINDA FRENİ PATLAYARAK  TRAFİK KAZASI MEYDANA GELMİŞ. KAZADA ARABANIN ŞÖFÖRÜ OLAN SÜLEYMAN CAM ÖLÜRKEN  BÜLENT CAM AYDIN CAM FEVZİ ARICI OSMAN ŞAKACI YARALI OLARAK KURTULMUŞLARDIR.  KAZADA ÖLEN SÜLEYMAN CAM EMMİ YE ALLAHTAN RAHMET YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLER YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ. (5 KASIM 2008)

### KÖYÇİN MAHELLESİNDEN BOYALININ SALİH ABİ ÖLDÜ. BİR YILI AŞKIN SÜREDİR HASTA OLAN SALİH ABİYE ALLAHTAN RAHMET YAKINLARINA BAŞSAĞLI DİLERİZ. (KASIM 1.HAFTA)

### KASABADA YOL ÇALIŞMALARINA DEVAM. EDİLİYOR. KÖYÇİN KÖPRÜSÜNDEN - GÖKÇÜK BARAJ YOLU İLE GÖKÇÜK YOL KAVŞAĞINA KADAR YOLA PARKE VE KALDIRIM ÇALIŞMASINA BAŞLANIŞ. AYRICA KÖHÜNLER KÖPRÜSÜ- BAYIR KÖPRÜSÜ - AKDAĞ ÇEVRE YOLUNA KADAR OLAN YOLLARDA DA PARKE VE DÜZENLEME ÇALIŞMASINA BAŞLANMIŞ.

## SU SERACILIK ŞENLİĞİNDE MUHALEFET   TAM KADRO YOKTU. BU TÜR TOPLUMSAL OLAN KİŞİSEL OLMAYAN ETKİNLİKLERE KATILMAMAK YARIN DÜĞÜNLERE YARIN CENAZELERE SIÇRAYABİLİR AYRIM YAPILABİLİR.

### SU VE SERACILIK ŞENLİĞİNDEN NOTLAR: BU TÜR ORGANİZASYONLAR BELEDİYE BAŞKANI VE SAZ ARKADAŞLARININ  SIR GBİ SAKLAYIP YARIN ŞENLİK VAR DÜŞÜNCESİ İLE OLMAMALI. İSTİŞARE EDİLMELİ. GÜN BELİRLENMELİ TOPLUM TARTIŞMALI. VE SERACILIK İLE İLGİLİ ŞENLİK SONBAHARDA OLMAZ. SERACILIK İLE İLGİLİ ŞENLİK NİSAN MAYIS HAZİRAN AYLARINA DAHA UYGUN DÜŞER.

###  19 EKİM 2008 KASABAMIZDA ALEL ACELE "SU VE SERACILIK" SENLİĞİ YAPILDI. ŞENLİK 15:00 DA KONYA DAN GETİRİLEN MEHTERAN TAKIMI TARAŞCI DA! OSMANLI RÜZGARI ESTİRDİ. ARKASINDAN BELEDİYE BAŞKANIMIZ DURSUN KURT AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPTI.AÇILIŞ KONUŞMASINDA SEÇİM HAVASI VARDI.  MİLLETVEKİLİ SAYIN HARUN TÜFEKÇİ NİN KONUŞMA YAPMASIYLA YEMEK MERASİMİNE GEÇİLDİ. YEMEKTEN SONRA MİLLET YAVAŞ YAVAŞ DAĞILDI. AKŞAM 6:30 DA HAVA YARI AÇIKKEN HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ VARDI.

####  18 EKİM 2008 CUMARTESİ ŞIHLAR MAHELLESİNDEN RAHMETLİ SEYİTALİ GİDER İN HANIMI DURDU GİDER HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU. CENAZESİ 10:30 DA TOPRAĞA VERİLDİ. YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.

###  DÜĞÜNLERDE SİLAH ATMA İLKELLİĞİNE DEVAM.

### İLAHİ İLE  (ÇALGISIZ) DÜĞÜN YAPMA GELENEĞİ SİZLERE ÖMÜR TARİH OLDU. 1990 LARDA HER DÖRT DÜĞÜNÜN 1 İLAHİ İLE OLURKEN ŞİMDİ YÜZDE YÜZÜ ÇALGILI DÜĞÜN. SEYDİŞEHİR BOZKIR TAŞKENT HADİM  BÖLGESİNİN DÜĞÜNLERDE EN FAZLA ŞATAFAT OLAN KÖY TARAŞCI.

## DÖKÜNTÜ ELMA ALINIR BAKKAL MÜMİN KİLOSU 600 BİN LİRA  (EKİM 2008)

###### BELEDİYENİN KELEZLER KORU ARASI YAMACINA EKTİĞİ CEVİZ BAHÇESİNE  GÜZEL BİR TAŞ MESCİD VE GÜZEL BİR MERMER ÇEŞME YAPTIRILMIŞ HAYIRLI OLSUN. ÇEŞME HAYRATINI YAPTIRANLARIN HAYIRLARI KABUL OLMASI DİLEKLERİMİZLE. (çEVRE DÜZENLMESİ EKSİK HATTA BERBAT)
 

## YAKA MAHELLESİNE YAPTIRILAN ÇOÇUK PARKI BÜYÜK BİR EKSİKLİĞİ GİDERDİ. (ÇOÇUK GÖZÜYLE)

## BELEDİYENİN KÖYİÇİN KIZILBELEN ARASI AKÇAY KÖPRÜSÜ KENARINA YAPTIRDIĞI PARK GÜZEL OLMUŞ.  DARISI KÖYÜN DİĞER ÜÇRA KÖŞELERİNE

## ## RAMAZAN BAYRAMI SÖNÜK GEÇTİ. SOKAKTA BİR KAÇ ÇOÇUK HAVAYA FÜZE ATMASA MANTAR PATLATMASA BAYRAM OLDUĞUNA BİN ŞAHİT İSTER.
 

### SEYREK SAPAN DA OLSA NİŞAN DÜĞÜN EYLÜLDE AYINDA VARDI.

### 03 EKİM 2008 CUMA YAKINDA ÖLEN GEMBENİN EMİNİN ÖLÜ YEMEĞİ VARDI.

##### GÜZ MANTARLARI ÇIKTI. ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER HAFTALAR TAM MANTAR TOPLMA ZAMANI.  (EYLÜL 2008)
 

#### ARFE GÜNÜ MEZARLIK ZİYARETİNDE İMAMLARIN DUYURMASIYLA OKULA PROJEKSİYON CİHAZİ İÇİN PARA TOPLANDI. ALLAH KABUL EYLESİN)
 

#### ## KÖYÜN GELENEĞİ OLANAĞI OLAN ARFE GÜNÜ SABAH NAMAZINDAN SONRA MEZARLIK ZİYARETİ FULL DU. TOPLU DUADA 7 SAF TUTULDU ORTALAMA 400-500 KİŞİ KATILDI. kISACA KÖYDE HER İKİ İNSANDAN BİRİ MEZARLIK ZİYARETİNDEYDİ.
 

##### BUĞÜN KÖYÜN GELENEĞİ OLANAĞI OLAN ARFE GÜNÜ SABAH NAMAZINDAN SONRA MEZARLIK ZİYARETİ FULL DU. TOPLU DUADA 7 SAF TUTULDU ORTALAMA 400-500 KİŞİ KATILDI. kISACA KÖYDE HER İKİ İNSANDAN BİRİ MEZARLIK ZİYARETİNDEYDİ.
 

## BUĞÜN ARFE ŞEYDİŞEHİR CANLI HERKES BAYRAM ALIŞVERİŞİNDE. iĞNE ATASNIZ YERE DÜŞMEYECEK KALABALIK NERDE ARABA PARK YERİ SORUN OLACAK ŞEKİLDE CANLI

### 28 EYLÜL 2008 BELEDİYENİN ÇARMIHA İÇME SUYU İÇİN VURDUĞU SONDAJ KUYUSUNUN SUYUNU İÇME SUYU HATTINA DAHİL EDİLDİ. DÜN YAPILAN TÖRENDE KÖYÜN BÖYYÜKLERİ HAZIR BULUNDU.
 

### 26 EYLÜL BAYIR MAHELLESİNDEN EMİN ELMACI (GEMBENİN EMİN) HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU. ALLAH RAHMET EYLESİN

##### ## RAMAZAN DAVULCULARI KÖHÜNLER İSMAİL ÜZÜMCÜ - AHMET UZUN KÖYÇİN ALİ ASLAN - MUAMMER YAVUZ BAYIR DURSUN ERDEM (AŞİRET OĞLUNUN BİLADERİ) RAMAZAN DAVUL ÜCRETİ HANE BAŞI KÖHÜNLERDE 5YTL KÖYÇİN VE BAYIR DA 3YTL

### ŞIHLAR MAHELLESİNDEN DURMUŞ GEREK   ÖLDÜ. DURMUŞ GEREK EMMİ (KİMLİKTEKİ ADI SÜLEYMAN) AKŞAM İFTARDA DÜNÜRLERİ OLAN FOÇA İBRAHİM KARAL'LA İFTAR YEMEĞİNDEN SOFRADA BULUNANLARIN ZEHİRLENDİKLERİ SABAHLEYİN  SOFRADA BULUNANLARIN RAHATASIZLANMASI ÜZERİNE OĞLU SALİH KERAMETTİN BEKÇİYE ÇAĞIRIR DURMUŞ EMMİYİ ZOR İKNA EDİLEREK HASTANEYE KALDIRILIR. HASTANEDE SERUM TAKILAN DURMUŞ EMMİ BİR ŞEYİM YOK DER (BİRAZ DA HASTANEDE KUSMA İSHAL VB. NEDENLERDEN DOLAYI RAHAZTASILIK VERDİĞİNİ DÜŞÜNMÜŞ OLABİLİR) ÖĞLEYE DOĞRU12 SULARINDA EVİNE GETİRİLİR. DURMUŞ EMMİ BİR SAAT GEÇMEZ ÖĞLE EZANI VAKİTLERİNDE HAYATA VEDA EDER. DİĞER ZEHİRLENENLER İSE ÖLÜM HABERİ ÜZERİNE KONYAYA SEVK EDİLİR. BİR HAFTA YA YAKIN KONYADA MÜŞADE ALTINDA TUTULUR. 

 DURMUŞ EMMİ YE ALLAHTAN RAHMET DİLERİZ. BAŞIMIZ SAĞOLSUN. (18-23 EYLÜL 2008)

## KASABANIN CUMHURİYET TARİHİNDEKİ İLK VE TEK ŞEHİDİ ŞEHİT ÜNAL ÇAM ANITI  AÇILDI. ANIT BELEDİYENİN İTFAİYE SU KUYUSUNUN YAKININDA. (30 AĞUSTOS 2008)

## KÖYÜN RENKLİ KİŞİLİKLERİNDEN DÜĞÜNLERİN NİŞANLARIN VAZGEÇİLMEZ SUNUCULARINDAN KÖYÇİN MAHELLESİNDEN BAHATTİN TÜTÜNCÜ (KOVALAKLININ BAHATTİN)  23 AĞUSTOS 2008 CUMARTESİ GÜNÜ AKŞAMA DOĞRU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.  BAHATTİN EMMİYE ALLAHTAN RAHMET YAKINLARINA SABIR DİLERİZ.

###  BELEDİYENİN ÇARMIHA VURDUĞU SONDAJ KUYUSUNUN SUYUNU İÇME SUYUNA DAHİL ETME İŞLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM ETMEKTE. ÇARMIHA ELEKTRİK DİREKLERİ DİKİLMEYE BAŞLANDI ÇARMIH AVOLUK ARASINDAKİ YOL SEVİYESİNDEKİ  TEPEYE KÜÇÜK SU DEPOSU İNŞAATININ KABASI BİTMİŞ DURUMDA. RAMAZAN BAYRAMINA ÇARMIH SUYUNUN İÇME SUYUNA DAHİL  EDİLMESİ BEKLENİYOR.

## SEKSENLERİN MODASI YİNE MODA.

### KÖYÜMÜZÜN SUYU GİTTİ HAVASI KALDI. KÖYDE ŞİŞE SUYU İÇİLMEYE  BAŞLANMASI REFAH SEVİYESİNİN YÜKSELME BELİRTİSİ OLARAK GÖRSEK DE  CAHİL İNSANLARIN BİZİM KÖYÜN HAVASI SUYU DEYİP AÇ KARINA SEVİNMESİ ; YAKINDA ETİBANKIN TERMİK SANTRALI DA DEVREYE GİRİNCE HAVASI DA GİDERSE NELERLE MUTLU OLACAĞI MERAK ETMEMEK MÜMKÜN DEĞİL.

## 17 AĞUSTOSTA ÖLEN  SÜLEYMAN ÜZÜMCÜNÜN CENAZESİ BİR GÜN SONRA 18 AĞUSTOSTA HASAN DALIN CENAZESİNDEN SONRA TOPRAĞA VERİLDİ.

####  18 AĞUSTOS 2008 PAZARTESİ BAYIR MAHELLESİNDEN  HASAN DAL ÖLDÜ. İGDİŞ DE TARLA SULARKEN RAHATSIZLANAN HASAN EMMİ KALDIRILDIĞI HASTANEDE HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU. ALLAH RAHMET EYLESİN.

### 17 AĞUSTOS 2008 PAZAR GÜNÜ ÖĞLEYE DOĞRU KÖYE ULAŞAN HABERLE BOZKIRA İNŞAATA ÇALIŞMA GİDEN SÜLEYMAN ÜZÜMCÜ KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATA VEDA ETTİ.  SÜLEYMAN AĞBİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLERİZ.

## KASABADA SİYASİ HAVA 22 TEMMUZ SEÇİMLERİNE SEBEB OLAN 27 NİSAN 2007 ATMOSFERİNDE. ZIT GİBİ GÖRÜNENLERİN ASLINDA ZIT OLMADIĞI KURT KUZU KARDEŞLİĞİ YAŞANIYOR. 22 TEMMUZ 2007 SEÇİM MÜNASEBETİYLE KÖYÜMÜZE GELEN MİLLET VEKİLİNİN TOPLANTISINDA OLUŞAN TABLONUN BELEDİYE SEÇİMLERİNE YANSIMASI MUHTEMEL. (YORUM : A21)

#### KASABADA DİNİ DUYARLILIK ARTTI.  MEZARLIKLARA BAKIM, MEZAR YAPTIRMA KANDİL GECELERİNE İLGİ KANDİL GÜNLERİNDE MESAJLAŞMA VB..

## KÖHÜNLER MAHELLESİNDEN DOKTOR İBRAHİMİN OĞLU RECEP TÜTÜNCÜ ÖLDÜ ALLAH RAHMET EYLESİN. (AĞUSTOS 1.HAFTA)

### KÖHÜNLER MAHELLESİNDEN CANDARMANIN MEMİŞ EMMİ 31 TEMMUZ 2008 DE HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR. ALLAH RAHMET EYLESİN.

###  BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAYLARI HAFİFTEN BELLİ OLMAYA BAŞLADI. ŞİMDİLİK KONUŞULAN ADAYLAR 4-3-1 ŞEKLİNDE.  EYLÜL EKİM GİBİ SEÇİM ATMOSFERİNE  KÖYÜMÜZÜN GİRMESİ MUHTEMEL.. GEÇMİŞ DÖNEMLERE GÖRE DAHA SAKİN GEÇECEĞİNE BENZİYOR. EN AZINDAN SEÇİM SONUÇLARINI KABULLENME ANLAMINDA EPEY MESAFE ALDIĞIMIZ SÖYLENEBİLİR...

## SEVİNÇLERİMİZİ HAVAYA SİLAH ATARAK İFADE ETME İLKELLİĞİ AZ DA OLSA HALA DÜĞÜNLERDE DEVAM EDİYOR. BU İLKEL GELENEĞİN SON BULMASINI DİLERİZ.

### 06 TEMMUZ GÜNÜ BEYŞEHİR SEYDİŞEHİR YOLUNDA KAZA GEÇİREN KENAN BALCI AİLESİNE GEÇMİŞ OLSUN.

### HARMAN SEZONU BİÇER DÖVERİN DÖNÜM BİÇME ÜCRETİ 17.5 YTL  KADINLARIN PANCAR OTU YÖVMİYESİ 20 TYL; PATOZ SAATİ 45 TYL.

### BELEDİYENİN ÇARRIHA VURDUĞU SONDAJ KUYUSUNUN SUYUNU İÇME SU HATTINA BAĞLANMASI İŞİ İHALE AŞAMSINDA OLUP 120-150 BİN YTL ARASINDA İHALE SONUÇLANMASI BEKLENİYOR.

### 04 TEMMUZ 2008 KÖYÇİN MAHELLESİNDEN İBRAHİM LİMONCUNUN (BELEDİYEDEN EMEKLİ ŞÖFÖR İBRAHİM)  HACI YEMEĞİ VARDI. ALLAH KABUL ETSİN

### 03 TEMMUZ 2008 KAHRAR DA ÇIKAN KÜÇÜK ÇAPLI ORMAN YANGINI BÜYÜMEDEN SÖNDÜRÜLDÜ.

### 30 HAZİRAN PAZARTESİ BAYIR MAHELLESİNDEN ALİ OSMAN BELCİ EMMİNİN  HANIMI GÜLİZAR EBE ÖLDÜ. ALLAH RAHMET EYLESİN.

### TARAŞCIDAKİ SOKAK GÜNDEMİ ÜLKENİN SORUNLARINA ÇARE ARAMAK...!!!! MALUM KAVRAMLARI TARTIŞIP TARTIŞIP MUTLU OLMAK !!! MAZOTUN FİYATI ÇİFTCİNİN HALİ !!!  SEÇİMLER !!! BİR SONRAKİ SEÇİMLER!!

###  SEYDİŞEHİRDE İNŞAAT SEKTÖRÜ DURGUN. İŞÇİ YÖVMİYESİ 30-35 ARASI USTA YÖVMİYESİ 50-60 YTL.

### 23 HAZİRAN 2008 İTİBARİ İLE YAZIDA ARPALARA BİÇER DÖVER GİRDİ. HASAT FENA DEĞİL

### KEMAL ÜZÜMCÜNÜN CENAZESİ  28 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ ALMANYADAN GETİRİLEREK ÖĞLEN TOPRAĞA VERİLDİ.

##### KÖYÇİN MAHELLESİNDEN KARABIYIĞIN OĞLU KEMAL ÜZÜMCÜ 26 HAZİRAN PERŞEMBE 2008 DE ALMANYADA ÖLMÜŞ. ALLAH RAHMET EYLESİN

## 16 HAZİRAN KÖYÇİN MAHELLESİNDEN ASKER EMEKLİSİ NECİP EMMİ ÖLDÜ (CAFER'AGBİNİN BABASI) ALLAH RAHMET EYLESİN

## 13 HAZİRAN 2008 KÖHÜNLER MAHELLESİNDE BİR KAÇ YILDIR YATALAK HASTA OLAN RAHMETLİ KAÇAK DEDENİN HANIMI FATMA UZUN EBE ÖLDÜ. ALLAH RAHMET EYLESİN

## BAHAR DÖNEMİNDE HAVALARIN SERİN GİTMESİ ARA ARA YAĞMASI ÖZELLİKLE ARICILIKTA İYİ BİR SEZON OLACAĞA BENZİYOR. EKİNLER BU SENE GÜZEL.

### MAYIS DÖNEMİNDE TARAŞCIDAN 17 ASKER. HAYIRLI TESKERE ALMALARINI DİLERİZ.

## 19 MAYIS 2008 PAZARTESİ KÖYİÇİN MEYDANINDA ASKER EĞLENCESİ VARMIŞ.

#####  17 MAYIS 2008 BELEDİYENİN SEYDİŞEHİR BELEDİYESİNDEN GETİRİDİĞİ GRAYDERLE BAYIRARDI YOLU VE DİĞER BAZI YOLLAR DÜZELTİLDİ BIÇAK VURULDU.

##  şıhlardan hacı şakirin hanımı vefat etmiş allah rahmet eylesin. hacı şakir de bir şubat ayında öLmüştü (mayıs 3.hafta)

### 24 nisan 2008 maninin mahmutun kardeşi salih cam (musa hocanın amcası) öldü. allah rahmet eylesin. (çarşamba akşamı yatsıdan sonra evinde kalp krizi geçirmiş) allah rahmet eylesin

### mezarlık ile hüsmenlerin mustafa emminin evi arasındaki altıparmakların arsa 3626 metre kare arsa satılığa çıkarılmış. irtibat telefonu 05366154272 (mezarlığın yanındaki kuyu olan arsa)

### çarmıha belediyenin vurduğu sondaj kuyusunun suyu temmuz ayında içme suyuna bağlanacakmış.

## bayırda kanalizasyon çalışmalarına devam (nisan 2008)

## kasabada yeniden toprağa önem vermeye başladı. millet dağda bayırda işinde gücünde.

### köy girişine mezarlığının yanına "kasabamıza hoş geldiniz" levhası yeniden dikiliyor. bu kez sağlam gibi.

##  belediye ikinci parti ceviz fidanını halka dagıttı.

### belediyenin getirdiği 3bin civarı ceviz fidanı kısa sürede dağıtıldı. boşuna atalarımız dememişler "bedava sirke baldan tatlı olur" diye.

## İSMAİL GÜLLÜ VEFAT ETTİ.  aLLAH RAHMET EYLESİN. (mart IV. hafta)

### bu sene bahar geçen yıla göre iki hafta erken geldi..

## köyiçin mahellesinden hacı veli süngülü öldü. yakınlarına başsağlığı dileriz. (22 mart 2008)

### 13 MART 2008 PERŞEMBE HÜSMENLERİN MUSTAFA EMMİ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU. (MUSA AŞICININ BABASI) KÖYÜMÜZÜN GÜLERYÜZLERİNDEN MUSTFA EMMİ YE  YATTIĞI YERLERİN NUR OLMASINI DOSTUM MUSAYA VE YAKINLARINA CENNETTE KAVUŞTIRMASI DİLEKERİMLE.

## TEMMUZ SONUNA DOĞRU ÇARMIHA VURULAN SONDAJ KUYUSUNUN SUYU İÇME SUYUNA DAHİL EDİLMESİ BEKLENİYOR.

## BU SENE BAHAR ERKEN GELDİ. 07 MART GÜNDÜZ HAVA KABA RÜZGARLI HAVA SICAKLIĞI 20 DERECE

### ÇARMIHA VURULAN KUYUNUN SUYUNUN İÇME SUYU OLARAK KULLANILABİLİR RAPORU ANKARADAN GELMİŞ

## TARIK YÜKSEL YARAR 07 MART 2008 DOĞDU. sİTE EDİTÖRÜ YILMAZ YARAR'IN OĞLU OLDU.

##### BAYIR MAHELLESİNDEN BAHÇELİEVLERDEN OTURAN BEKİR MUTLU ÖLDÜ. (40 YAŞLARI CIVARI). ALLAH RAHMET EYLESİN GERİDE KALANLARA ALLAH ECİR VE SABIR VERSİN. (ŞUBAT 4 HAFTA 2008)

##  HACI ŞAKİR (ŞAKİR TORUN) DEDE ÖLDÜ. ALLAH RAHMET EYLESİN (şUBAT 3.HAFTA)

### yogun kar yağışı nedeniyle  okullar 3 gün tatil oldu. 18-19-20 şubat 2008

## 6 ŞUBAT 2008 ÇARŞAMBA HASAN KAYA ÖLDÜ. (BELEDİYEDE ÇALIŞAN RAMAZAN KAYANIN BABASI). HASAN EMMİYE ALLAHTAN RAHMET DİLERİZ.

###  KÖYİÇİN MAHELLESİNDEN SALİH YAVUZ ABİNİN (KAHVECİ SALİH) HASTA OLDUĞUNU DUYDUK. ACİL ŞİFALAR DİLERİZ

### TARAŞCIDA KİMSESİZ MÜŞGÜL HALİ VAKTİ YERİNDE OLMAYAN İNSANLARIMIZIN SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİRİLSE İYİ OLUR. ÖZELLİKLE VEREM VB. AGIR HASTALIKLAR KAHVEHANE VB. TOPLULUK ORTAMLARINDA HAVA YOLU İLE BULAŞABİLİR.

##  taraşcı da hava. 28 OCAK 2008 PAZARATESİ HAVA SABAH ILIK ÖĞLEN YAĞMURLU AKŞAM LAPA LAP KAR YAĞDI. 29-30 OCAK HAVA KAPALI AYAZ. 9 ŞUBAT HAVANIN SOĞUGU KIRILDI, YUMUŞADI.

###  TARAŞCI KASABASININ SON ADRESE DAYALI NUFUS SAYIMINDA 2498 ÇIKMIŞ. BUNUN 1215'İ ERKEK 1283'Ü KADIN.  (BU BİLGİ TÜRKİYE İSTATİKİ KURUMU TUİK.GOV.TR  ADRESİNDEN ALINMIŞTIR)

## 14 OCAK 2007  KÖYİÇİN MAHELLESİNDEN ÖÇÜK DEDENİN GELİNİ EŞREF BERBERİN HANIMI EMİNE HANIM HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR. Geride kalanlara ecir sabır ve cennette kavuşmak nasip eylesin  (bu haber ziyaretci defterinden alıntıdır)

###  10-13 ocak 2008 yaşar çıracının hanımı saliha çıracı hakkın rahmetine kavuşmuştur. Geride kalanlara ecir sabır ve cennette kavuşmak nasip eylesin  (bu haber ziyaretci defterinden alıntıdır)

# köyde işler "erdal ağbime selam söyle" modunda.

### 2-4 aralık 2008 köyiçin mahellesinden kamil limoncunun hanımı (meşgul ağbinin annesi) öldü. Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara ecir sabır ve cennette kavuşmak nasip eylesin.

##   2008 YILININ KASABAMIZA BOLLUK VE BEREKET GETİRMESİNİ, İNSANLARIMIZIN MUTLU ,HUZURLU KENDİ İŞİNDE GÜCÜNDE OLDUĞU YIL OLMASI DİLERİZ. 

###########################2007#######2007###########################

####  KURBAN BAYRAMINDA HAVA GÜNEŞLİYDİ. DIŞARIDAN KÖYE BAYRAMA GELEN PEK FAZLA İNSAN YOKTU.

#### YENİ BARAJ YAPIMI TAKIL TOKMAK DEVAM EDİYOR.

###  AŞAĞI YAZININ ÇAL BÖLGESİNDE SEYDİŞEHİR BELEDİYESİNİN VURDUĞU SONDAJDA BÜYÜK SU BULUNDUĞU (SANİYEDE 50 Lt GİBİ)  SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ BU SUYU SEYDİSEHİRE İÇME SUYU OLARAK KULLANACAĞI KARŞILIĞINDA TARAŞCIYA KÖHÜNLER KÖPRÜSÜNDEN BAYIRA KADAR OLAN YOL VE BİR KAÇ YOLU DAHA ASFALTLAYACAĞI SÖYLENİYOR.

## BELEDİYE 2005 MODEL HİDROMEK MARKA YAKLAŞIK 80 MİLYAR DEĞERİNDE BİR KEPÇE HİBE EDİLDİ.  AŞAĞI YAZIDA ÇALDA BULUNAN KONYA ÇİMENTONUN MUCUR-BETON TESİSLERİNİN RUHSAT KARŞILIĞI HİBE YAPILDIĞI ANLAŞILDI.

###  15-16 ARALIK 2007 KÖY İÇİN MAHELLESİNDEN ÜZÜMCÜLERDEN  "KAMİLE ÜZÜMCÜ"  EBE ÖLDÜ. ALLAH RAHMET EYLESİN.

###  14 ARALIK 2007 BAYIR MAHELLESİNDEN ALAATTİN BALCI'NIN OĞLU KUDRET BALCI ÖLDÜ. 15 ARALIK TA TOPRAĞA VERİLDİ. EDİNİLEN BİLGİYE GÖRE SEYDİSEHİR DE ÇALIŞTIĞI 5 KATLI İNŞAAT HALİNDE OLAN BİNANIN ASANSÖR BOŞLUĞUNDA ÖLÜ HALDE BULUNDU. KARDEŞİMİZE Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara ecir sabır ve cennette kavuşmak nasip eylesin.

####### 05 ARALIK 2007  DE  KÖYÜMÜZÜN GÜLEN YÜZÜ, SEVİLEN ABİMİZ ,KAPTAN ŞÖFÖRÜMÜZ DURSUN TAN ÖLDÜ. (DELİHASANLARIN DURSUN) . KAFA AĞRILARI  SEBEBİYLE HASTANEYE KALDIRILAN DURSUN ABİ BEYİNDEN AMELİYAT OLUR AMELİYAT TAN SONRA YOĞUN BAKIMDAN ÇIKAMAZ. BAŞIMIZ SAĞOLSUN.

### 1-3 ARALIK 2007 KÖYİÇİN MAHELLESİNDEN HASAN HÜSEYİN ŞENOL ÖLDÜ. (SANAYİCİ KAHRAMANIN BABASI). ALLAH RAHMET EYLESİN  GERİDE KALANLARA  BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.

## BU HAFTA SONU KÖY BAHAR DAN KALMA BİR HAVA VARDI. DAĞLARDA KAR HAVA ILIK GECELERİ SOĞUK. (26 KASIM 2007)

### KASABAMIZ DAN İZZET SÖZAL 21 KASIM 2007 TARİHİNDE ÖLDÜ. İZZET SÖZAL  21 KASIM  2007 TARİHİNDE ŞÜKRÜNÜN NİYAZİ VE HANIMINI KONYADA HASTANEYE ARABASI İLE GÖTÜRÜR HASTANE İŞLEMLERİ BİTTİKTEN SONRA AKŞAM ÜSTÜ KÖYE GELİRKEN İNLİCE KASABASININ YAKINLARINDA  İZZET SÖZAL DİREKSİYON BAŞINDA KALP KRİZİ GEÇİRİRİR  VE DİREKSİYONDA İKEN ÖLÜR. ARABA  YOLDAN ÇIKAR KAZADA AYNI ZAMAN DA NİYAZİ EMMİNİN DE KOLU KIRILDIĞI SÖYLENİYOR.

# TARAŞCI GÖKÇEHÜYÜK YOLUNA BETON ELEKTRİK DİREKLERİ DİKİMİ TAMAMLANDI. (kasım 2007)

## TARAŞCI -SEYDİŞEHİR KARAYOLUNUN ARAALTI -GÖKÇEHÜYÜK ARASI YOLUN ÇAY TARAFINDAKİ KAVAK AĞAÇLARI KESİLDİ. YOLUN GÖRÜŞ ALANI GENİŞLEMİŞ OLDU. 

### TARAŞCI-SEYDİŞEHİR YOLUNUN ANABAĞLAR MEVKİİNDE  HASAN USTAOĞLUNUN (TESLİMENİN ABDULLAHIN OĞLU) KULLANDIĞI TAKSİ YOLDAN ÇIKIP YOL KENARINDAKİ DİREĞE ÇARPMIŞ.  YARALI OLARAK HASTANEYE KALDIRILMIŞ .GEÇMİŞ OLSUN (13 KASIM 2007)

##########  KASABAMIZDA SON YAŞANAN İNCİR KABUĞU DOLDURMAYAN TATSIZ OLAYLAR HERKESİ ÜZMÜŞTÜR. OLAYLARIN TATLIYA BAĞLANMASI TARAFLARIN BARIŞTIRILMASI DİLEKLERİMİZLE...  ( KASIM 2007)

#### 21 EKİM 2007 SEÇİMLERİNDE EVET OY:856  HAYIR OY:641 GEÇERSİZ OY 52 ÇIKMIŞ. (BU KASABANIN  FOTOĞRAFI. HAYIRLI OLSUN.)

###  RAMAZAN BAYRAMINDA KÖY DIŞINDA GELEN HEMŞERİLERİMİZ BAYAĞI FAZLAYDI. BAYRAMIN 1 VE 2. GÜNÜ HAVA GÜZEL 14 DERECE SICAKTI. 2.GÜNÜN GECE VE 3.GÜN HAVA ÇİLENDİ.

##  TEKİRDAĞ BALLI HOCA KÖYÜNDE BULUNAN HEMŞERİMİZ ÖMER HOCANIN OĞLU İBRAHİMİN ARABASI KAZA YAPTIĞINI DUYDUK GEÇMİŞ OLSUN. (EYLÜL 3.HAFTA 2007)

## ÇARMIHA BELEDİYENİN İÇME SUYU SONDAJ KUYUSUNDAN ALINAN NUMUNENİN  ANKARAYA HIFSIZSIHA  KURUMUNDAN GELECEK RAPORLARI BEKLENİYOR. (EKİM 2007)

## KASABA İÇİNDE ELEKTRİK HATTI YENİLEME ÇALIŞMASI BAŞLADI. BETON DİREKT VE TRAFO YENİLEME ÇALIŞMALARI YAPILIYOR (EKİM 2007)

###  BAYIR ARDINDA BULUNAN TEPELERİN SİVİL HAVACILIKTA YELKEN KANAT SPORU İÇİN UYGUN BİR YER. BU YERLER THY KURUMU İLE İŞBİRLİĞİ İLE HAVACILIKTA YELKEN KANAT, PARAŞÜT SPORLARINA UYGUN YER HALİNE GETİRİLEBİLİR.

## FORUM SAYFAMIZ YENİLENDİ. FORUM SAYFAMIZDA ADRES BANK FORUMUNDA  KASABA DIŞINDA YAŞAYAN HEMŞERİLERİMİZİN ADRES TELEFON E-MAİLLERİNDEN OLUŞAN BİR VERİ TABANI OLUŞTURMAYI  BAŞLADIK. İSTEYEN  HEMŞERİLERİMİZİN BU FORUMA KATKIDA BULUNARAK İLETİŞİM KURMAYI AMAÇLADIK.

###  BUNU BİLİYORMUYDUNUZ? : TARAŞCI KASABASINDA 1950 GENEL SEÇİMLERİNDE SOLA  (CHP'YE) SADECE 5 OY ÇIKTIĞINI ; 22 TEMMUZ 2007 SEÇİMLERİNDE  YÜZDE %40 A YAKIN OY ÇIKTIĞINI: (YORUMSUZ BİLGİ)

###   SEYDİSEHİR  BELEDİYESİ KÖYÜMÜZDE BULUNAN FAKİRLERE  RAMAZAN DOLAYISIYLA  AKŞAMLARI YEMEK DAĞITIMINA BAŞLADI.  bU HAYRI YAPANLARA TEŞEKKÜR EDERİZ. ÖZELEŞTİRİ OLARAK ; BİR TARAŞCILI OLARAK UTANILACAK OLAN BU İYİLİK, BİZ KENDİ FAKİRİMİZİ GÖREMEDİĞİMİZ İÇİN,  KENDİ FAKİRİMİZE BAKAMADIĞIMIZ İÇİN , FAKİR OLARAK DÜŞÜNEMEDİĞİMİZ İÇİN, AÇLIK NEDİR ? RAMAZAN DA BİLE BİLMEDİĞİMİZ İÇİN....VB... (RAMAZAN 2007)

## TARAŞCI SEYDİŞEHİR ARASI KASABA YOLUNUN ŞERİT ÇİZGİLERİ ÇİZİLDİ. (EYLÜL 3.HAFTA)

## MASİT MİYARIN DA BULUNAN TALEBE YURDUNUN BAHEÇESİNE VURULAN 98 METRELİK SONDAJ KUYUDAN YURDUN İHTİYACININ KARŞILAYACAK SU ÇIKMIŞ.

## 29 AĞUSTOS 2007 DELİVELİNİN DURSUNUN OĞLU GÜLHAN MANAVGATTA SUDA BOĞULUP ÖLDÜ. ALLAH RAHMET EYLESİN.

# 28 AĞUSTOS CINGILIN HASANIN KOYUNU NOHUTTAŞ DA ASFALTAN KARŞIDAN KARŞIYA GEÇERKEN HIZLA GELEN BİR OTOMOBİLİN SÜRÜYE DALMASI İLE 16 KOYUN TELEF OLMUŞ. GEÇMİŞ OLSUN.

# bu sene saman balya fiyatları arttı.

## kooperatifte işler tıkırında gidiyormuş.

# Bu yaz sezonu düğün nişan gırla gitti. Haftada 3-5 nişan düğün yemek törenleri vardı.

### Kasabada dini günlere saygı, bu günleri anma arttı. (hadi hayırlısı...)

## Kasabada tarla fiyatları aldı başını gidiyor.

## Belediyenin çarmıha vurdurduğu sondaj kuyusunda 27 ağustos 2007 tarihi ile 130 metre derinlikte olup çalışanların söylediklerine bakılırsa 150 metreye kadar sondajın devam edeceğini kuyuda şu an saniyede 5-6 litre su olduğu belirtilmekte.

## Kasaba insanı sondajla su aranabileceği çıkarılabileceği örneğini gösteren belediyeye teşekkür ederiz.

# Bu yıl yapılan askere uğurlama etkinlikleri diğer yıllara örnek olabilecek güzelliklerde geçti.

# 17 ağustos 2007 cuma köy içi meydanında asker uğurlama duası yapıldı.

## 15 ağustos 2007 asker uğurlama töreni okul önünde yapıldı

## 13 agustos 2007  dalız (durmuş güler) öldü. Toprağa verildi.

## 22 temmuz 2007 seçimlerinden sonra kasabanın siyasi tansiyonu düştü.

## 07 temmuz 2007 arabın eminin mustafanın eşi havana öldü.

## kapaklının suyu içme suyuna dahil edildi.

## BUĞÜN 17 NİSAN KASABAYA ÖĞLEDEN SONRA YAĞMUR YAĞDI. 

### BU SENE İNŞAAT GEÇEN SEZON GİBİ OLMASA DA İYİ GİDİYORMUŞ. (İNŞAATCILARDAN)

## KÖYÜMÜZDE YAPILAN ÇAY YOLU  (OLUK SOKAĞI) VE MASİT MİYAR YOKUŞUNUN PARKE TAŞI İLE DÖŞENMESİ HALK BEGENİ İLE KARŞILADI.

## GENEL SEÇİMLER ÖNCESİ KASABA İNSANIMIZ SEÇİMLERE KENDİNİ FAZLA KAPTIRDI. BU GİDİŞ HAYRA ALAMET DEĞİL. BUNDAN SONRA Kİ BELEDİYE SEÇİMLERİNİN İYİ GEÇMEYECEĞİ SİNYALLERİ ALINIYOR. ÖZELLİKLE FİKİRLERİN (ELEŞTİRİLERİN)  KÜFÜRLE İFADE EDİLDİĞİ ORTAMLAR OLUŞMAYA BAŞLAMASI ÇOK ÇİRKİN. KASABA HALKININ SAĞDUYUYA İHTİYACI VAR.

#15 NİSAN 2007 CUMA KASABA İLKOKULUNDA BAŞARILI ÖĞRENCİLERE BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN DURSUN KURT BEY CUMHURİYET ALTINI İLE ÖDÜLLENDİRDİ. bÖYLE BİR ETKİNLİK İÇİN BAŞKANIMIZI TEBRİK EDERİZ.

##  "13 nisan pazar" günü taraşcı ilkokulunun da katıldığı seydişehir kuğulu park şenliklerine halkımız büyük çoğunlukla katıldı. Köyden çoluk çoçuk yaşlı herkes kuğulu parkta piknik yaptı.

### 1--BUĞÜN 28 NİSAN PAZAR KINACILARIN MEMETİN ANNESİ (FAK FAĞIN MEMETİN) İREBİŞ EBE (RABİA) ÖLDÜ. TOPRAĞA VERİLDİ. ALLAH RAHMET EYLESİN.
 

#### NİSAN AYININ 3-4 HAFTALARINDA MANİNİN MAHMUT’UN HANIMI MUSA HOCANIN ANNESİ ÖLMÜŞ. ALLAH RAHMET EYLESİN. SON BİR YIL İÇİNDE ÖLENLERİN SAYISI 20 GEÇTİ.
 

## BUGÜN 25 NİSAN ÇARŞAMBA. TATAR AHMET (AHMET BEZCİ) ÖLDÜ. CENAZESİ TOPAĞA VERİLDİ. KÖYÜMÜZ RENKLİ BİR KİŞİLİĞİ ÖRNEK BİR HACISI KAYBETTİ. BAŞIMIZ SAĞOLSUN.

##### 9 nisan 2007 tarihinde köhünler mahellesinden doktor niyazinin oğlu mehmet arif tütüncü manavgatta gece yarısı geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. allah rahmet eylesin.

## 03 nisan 2007 salı günü KÖHÜNLER MAHELLESİNDEN  TALİP SARI'NIN HANIMI  MEŞHUR TEYZE ÖLDÜ. ALLAH RAHMET EYLESİN

## 8 şubat 2007 de site editörü yılmaz yarar kasabamız masit miyar da bulunan talebe yurdunda incelemelerde bulundu.

## 30 ocak 2007 tarihinde öğlen öğrencilere akşam velilere konferans verildi düğün salonunda. kavaklı edebiyat öğretmeni Ali erkan kavaklı'nın verdiği konferansta  öğrencilerin nasıl başarılı olabileceği konusu işlendi.

### tatar ahmet (ahmet bezci)  16 0cakta kısmı felç geçirdi. beyinde ur oluşan ahmet emmi tıp fakültesinde ameliyat oldu. 9 şubat tarihi ile evinde olan ahmet emmi sağlık durumu iyiymiş.

# hüsmenlerin kadirin HANIMI anagız ebe kurban bayramından önce ölmüş.

## tömbeğin muhittinin anası hamidiye ebe kurbandan önce ölmüş.

#### bekir evinin  yaşar (yaşar toklu) öldü. 24 ocak 2007 gece hastalanan yaşar emmi  112 acili arar ambulans evine gece 02 gibi gelir doktorların tüm müdahalesine rağmen  evinde evinde ölür. ( 25 ocak 2007)

## Tat 'ın muhittinin (muhittin  acar) hanımı münevver teyze (fırıldakcının kızı) öldü. münevver teyzenin ciğerleri çürümüş. (18 ocak 2007)